A középiskolák rendszerét az elmúlt években többször is átalakították, ezért néha nehéz nyomon követni, hogy mi is éppen az aktuális helyzet. Szeretnénk segíteni eligazodni az iskolák között, ezért készítettünk egy táblázatot amiben röviden összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat, mint például, hogy melyik iskola milyen képzettséget ad, hány évig tart az oktatás stb. Ezt az alábbi gombra kattintva ki is nyomtathatod!
Ezen kívül pedig néhány főbb szempontot is összegyűjtöttünk, hogy megkönnyítsük a döntést abban, hogy gyermekünk számára melyik lenne a leginkább megfelelő iskolatípus.
Gimnázium
- A gyermeknek nem okoz gondot a tanulás, esetleg még szeretnek is tanulni.
- Teljesítménye egyenletesen jó.
- Az érettségi utáni továbbtanulásra is hajlandóságot mutat.
- Kifejezetten olyan szakma érdekli, melyet felsőoktatási intézményekben tanulhat (orvos, ügyvéd, gyógytornász stb.).
- Nagyon bizonytalan, nem tudja még mi szeretne lenni, de az eredményei, teljesítménye és képességei alapján jól tudná venni az akadályokat egy gimnáziumban.
Technikum
- Képes az érettségi bizonyítványt megszerezni.
- Komoly érdeklődést mutat valamilyen kifejezett szakma iránt.
- Képességei, adottságai és érdeklődése alapján jó eséllyel választ az érettségi megszerzése után foglalkozást egy bizonyos szakmában.
Szakgimnázium
- Pedagógiai, művészeti, közművelődési területen szeretne tanulni, képességei, adottságai és érdeklődése alapján jó eséllyel választ az érettségi megszerzése után foglalkozást ezeken a területeken.
- Képes az érettségi bizonyítványt megszerezni.
Szakképző iskola
- Az érettségi bizonyítvány megszerzése valamilyen okból nem valószínű.
- A gyermek inkább valamilyen szakmát szeretne elsajátítani.
Szakiskola
- A gyermek sajátos nevelési igényű, tanulásban akadályozott.